اضافه فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات

اضافه: فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات انتخابات 96 اخبار انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار بین الملل ‌ سفر ترامپ به عربستان &quot/ است ، تاریخی&quot، عادل الجبیر

وزیر خارجه عربستان مدعی شد، اینکه دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، عربستان را به عنوان نخستین مقصد سفرهای خارجی خود گزینش کرده، نشان‌دهنده “نقش محوری عربستان در

‌ سفر ترامپ به عربستان &quot/ است ، تاریخی&quot، عادل الجبیر

عادل الجبیر: سفر ترامپ به عربستان "تاریخی" است

عبارات مهم : آمریکا

وزیر خارجه عربستان مدعی شد، اینکه دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، عربستان را به عنوان نخستین مقصد سفرهای خارجی خود گزینش کرده، نشان دهنده “نقش محوری عربستان در دنیا اسلام و کشورهای عربی” هست.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در جمع خبرنگاران در سفارت کشورش در واشنگتن گفت: سفر مدیر جمهور آمریکا به عربستان نشان می دهد آمریکا جهت عربستان که “همواره به دنبال تقویت امنیت و ثبات در منطقه و دنیا است”، احترام قائل است.

‌ سفر ترامپ به عربستان &quot/ است ، تاریخی&quot، عادل الجبیر

جبیر مدعی شد: عربستان شریک اول آمریکا در دنیا اسلام و در میان کشورهای عربی و نیز شریک اولش در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و نابودی داعش و القاعده هست، عربستان در صف اول کشورهایی ایستاده که با دخالت های منفی کشور عزیزمان ایران در امور منطقه مقابله می کند و این مساله بسیار مهمی جهت آمریکا هست، بنابراین همکاری با آمریکا عنوان بسیار مهمی است.

وزیر خارجه عربستان در ادامه باز هم مدعی شد: عربستان کشوری مهم و مهم در مبارزه با تروریسم و افراطگرایی است و این کشور طرح صلح عربی را که اکنون منبع مهم حل مسالمت آمیز درگیری ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است و اکنون ترامپ هم به دنبال آخر دادن به آن هست، ارائه کرد.

وزیر خارجه عربستان مدعی شد، اینکه دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، عربستان را به عنوان نخستین مقصد سفرهای خارجی خود گزینش کرده، نشان‌دهنده “نقش محوری عربستان در

جبیر با تاکید بر اینکه “عربستان شریک اقتصادی قدرتمند و بزرگی جهت آمریکا و بزرگترین منبع نفت و نیز از بزرگترین سرمایه گذاران در دنیا است”، سفر ترامپ به عربستان را از هر لحاظی “سفری تاریخی” توصیف کرد و گفت: ترامپ میل به دارد نقش و جایگاه آمریکا در دنیا را به این کشور بازگردانده و داعش و دیگر گروه های تروریستی را نابود کند و مانع از فعالیت های غیرقانونی کشور عزیزمان ایران در منطقه شود و این همان چیزی است که همپیمانان آمریکا در منطقه خواستار آن هستند.

به گزارش واس، وزیر خارجه عربستان در ادامه خبر داد که سفر مدیر جمهوری آمریکا به این کشور مشمول بر نشستی دو جانبه و نیز نشستی با رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و نیز یک نشست دیگر با رهبران کشورهای عربی و اسلامی خواهد بود.

واژه های کلیدی: آمریکا | عربستان | عربستان | عادل الجبیر | دونالد ترامپ | کشورهای عربی | مبارزه با تروریسم | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs