اضافه فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات

اضافه: فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات انتخابات 96 اخبار انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رییسی تعهدی به جمنا ندارد/ احتمال کناره‌گیری رییسی و قالیباف به نفع میرسلیم ، ترقی

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سهم‌خواهی از دیگر کاندیداهای اصولگرایان هیچ‌گاه در مخیله حزب نمی‌گنجد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه همه دم از دموکراسی می‌زنند

رییسی تعهدی به جمنا ندارد/ احتمال کناره‌گیری رییسی و قالیباف به نفع میرسلیم ، ترقی

ترقی : رییسی تعهدی به جمنا ندارد/احتمال کناره گیری رییسی و قالیباف به نفع میرسلیم

عبارات مهم : سیاسی

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سهم خواهی از دیگر کاندیداهای اصولگرایان هیچ گاه در مخیله حزب نمی گنجد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه همه دم از دموکراسی می زنند و دغدغه ضعف احزاب در همکاری جامعه سیاسی کشور را دارند و از بی اهمیتی دولت ها به تحزب گله مند هستند ولی عملا خودشان این حرکت حزبی را نادیده گرفته و تخریب می کنند و منافع گروهی ارزش را ترجیح می دهند و متاسفانه این ابتکار حزب تحت تاثیر مسابقه های سیاسی و کینه های سیاسی نادیده گرفته می شود.

حمیدرضا ترقی در گفت وگو با ایلنا، راجع به بیانات باهنر مبنی براینکه میرسلیم به نفع یکی از دو کاندیدای دیگر اصولگرا کنار می کشد، اظهار کرد: پاسخ آقای باهنر را آقای میرسلیم داده اند و به عقیده من نیازی به پاسخ دیگری نیست.

رییسی تعهدی به جمنا ندارد/ احتمال کناره‌گیری رییسی و قالیباف به نفع میرسلیم ، ترقی

او راجع به عنوان سهم خواهی که از طرفی بعضی اشخاص اصولگرا مطرح شده است هست، گفت: این بحث ها تاکنون هیچ گاه در حزب مطرح نبوده است و تا به امروز وارد این بحث ها هم نشده حزب موتلفه براساس وظیفه و در شرایط خاص کنونی ابتکار جدیدی را به خرج داده و وارد عرصه مسابقه شده است است.

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه تاکنون هیچ حزبی وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری نشده هست، گفت: انتظار ما این بود که همه کسانی که به تحزب در کشور اعتقاد دارند و به دنبال تقویت تحزب در کشور هستند تا روند انتخابات سالم تر و معقول تری شود از این حرکت حزب موتلفه استقبال کنند ولی متاسفانه خلاف آن را شاهد بودیم.

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سهم‌خواهی از دیگر کاندیداهای اصولگرایان هیچ‌گاه در مخیله حزب نمی‌گنجد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه همه دم از دموکراسی می‌زنند

او با بیان اینکه در سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز بر مشخص شدن جایگاه احزاب در فرآیند انتخابات تاکید شده است هست، ادامه داد: متاسفانه علیرغم اینکه همه دم از دموکراسی و دغدغه ضعف احزاب در همکاری جامعه سیاسی کشور می زنند و از بی اهمیتی دولت ها به تحزب گله مند هستند ولی عملا خودشان این حرکت حزبی را نادیده گرفته و تخریب می کنند و منافع گروهی ارزش را ترجیح می دهند و متاسفانه این ابتکار حزب تحت تاثیر مسابقه های سیاسی و کینه های سیاسی نادیده گرفته می شود.

ترقی تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی از ابتدا تلاش کرده حرکت خود را با نظر روحانیت مبارز هماهنگ و منطبق کند و هر لحظه به دنبال وحدت نیروهای اصولگرا بوده از همین رو براساس وظیفه خود عمل می کند.

او راجع به آرایش سیاسی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این مرحله آرایش سیاسی به طور طبیعی مشمول بر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب است و در یک طرف آقای روحانی، جهانگیری و هاشمی طباء است و در طرف دیگر آقای میرسلیم، قالیباف و رییسی هستند. طبیعتا مناظرات شرایط را مشخص می کند و در مرحله نیمه مذاکرات مشخص می شود پایگاه اجتماعی کدام طیف از اقبال عمومی بیشتری برخوردار است.

رییسی تعهدی به جمنا ندارد/ احتمال کناره‌گیری رییسی و قالیباف به نفع میرسلیم ، ترقی

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه از نیمه مذاکرات ممکن است تغییراتی در آرایش سیاسی انتخابات ایجاد شود، تصریح کرد: در حال حاضر آرایش دو جبهه است که با هم مسابقه می کنند و باید ببینیم مناظرات مسابقه را به کجا می رساند و بعد از آخر مناظرات مشخص می شود که آیا نتیجه انتخابات در دور اول معلوم شده است یا اینکه به دور دوم کشیده می شود اگر هیچکدام حدنصابی جهت رای آوری نداشته باشند طبیعتا دو نفری که از رای بالاتری برخوردار هستند به مرحله دوم وارد می شوند.

ترقی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است آقای رییسی و قالیباف به نفع یکدیگر کنار بروند، گفت: این عنوان بستگی به پایش اجتماعی و نتیجه مناظرات دارد. ولی ائتلاف جزء فرضیات اصولگرایان بوده و است و میثاق نامه و تعهدی که از افراد در جمنا گرفته شده است به این علت بوده که در این مرحله بتوانند با این مسئله جدی تر برخورد کنند.

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سهم‌خواهی از دیگر کاندیداهای اصولگرایان هیچ‌گاه در مخیله حزب نمی‌گنجد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه همه دم از دموکراسی می‌زنند

او با بیان اینکه آقای رییسی در حقیقت نامزد تنها جمنا نیست، ادامه داد: آقای رییسی تعهدی به جمنا ندارد ولی به لحاظ اخلاقی قطعا شرایط اجتماعی و را ی آوری را بررسی می کند و سپس تصمیم می گیرد. البته همه احتمالات وجود دارد ولی این احتمالات هیچ کدام قطعیت ندارد و در این مرحله همه آمده اند که تا آخر بمانند و با همین استراتژی وارد عرصه شدند و تزلزلی در آن ها رخ نداده.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: در آخر مناظرات ممکن است این ایستادگی و پایبندی تا آخر انتخابات عوض کردن کند و ما تغییراتی را در نظر های افراد شاهد باشیم.

رییسی تعهدی به جمنا ندارد/ احتمال کناره‌گیری رییسی و قالیباف به نفع میرسلیم ، ترقی

ترقی در پاسخ به این پرسش که آیا وجود سه کاندیدای مطرح اصولگرا تفرق آراء اصولگرایان را موجب می شود یا خیر، گفت: ما در مرحله مناظرات و مسابقه همه کاندیداها هستیم و در این بخش مبارزات انتخاباتی و مناظرات به علت اینکه هنوز بحث رای مطرح نیست تفرق هم معنا ندارد و این تحلیل مربوط به اتفاق ای است که هنوز رخ نداده است.

او افزود: کسانی که هم اکنون می گویند حضور آقای میرسلیم باعث تفرق آراء اصولگرایان می شود براساس چه معیاری این سخن را می گویند. هنوز که نامزد نهایی اصولگرایان مشخص نشده که بعضی دوستان این بحث ها را مطرح می کنند ممکن است این اتهام جهت بقیه کاندیداهای اصولگرا نیز وارد باشد و حضور آن ها باعث تفرق آراء اصولگرایان شود.

عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: هر کسی که دارای یک وزن اجتماعی باشد می تواند مصداق این حرف که گفته می شود حضورش موجب تفرق آراء می شود، باشد ولی بعد از آخر مناظرات و زمانی که مردم به این نتیجه رسیدند که به چه جریانی، فکر و فردی رای دهند می توان راجع به وحدت نیز تصمیم گیری کرد.

ترقی خاطرنشان کرد: اگر وحدت در مرحله اول تضمین کننده این باشد که آرای آقای میرسلیم باعث شده است یک کاندیدای دیگر اصولگرا به حدنصاب برسد و در همان دور اول برنده انتخابات شود قطعا این مسئله باید رخ دهد ولی اگر در غیر این صورت باشد و هیچ کدام از افراد ولو با کناره گیری آقای میرسلیم رای قاطعی نداشته باشند طبیعی است که وحدت صورت نمی گیرد و انتخابات به دور دوم کشیده می شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است بعد از آخر مناظرات دو کاندیدای اصولگرا به نفع آقای میرسلیم کناره گیری کنند، خاطرنشان کرد: اگر موقعیت به گونه ای باشد که آرای آقای میرسلیم زیاد از دیگران باشد و از پایگاه اجتماعی خوبی برخوردار باشد قطعا این احتمال وجود خواهد داشت که این مسئله رخ بدهد.

واژه های کلیدی: سیاسی | مسابقه | اصولگرا | انتخابات | اصولگرایان | نتیجه انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs