اضافه فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات

اضافه: فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات انتخابات 96 اخبار انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سرلیستی‌ در انتخابات شورا موضوعی فرعی است/ بارها لیست اموال خود را به قوه‌قضاییه اعلام کرده‌ایم ، محسن هاشمی

مدیرعامل پیشین شرکت بهره‌برداری مترو احتمال سرلیستی‌اش در لیست اصلاح طلبان را موضوعی فرعی نامید. 

سرلیستی‌ در انتخابات شورا موضوعی فرعی است/ بارها لیست اموال خود را به قوه‌قضاییه اعلام کرده‌ایم ، محسن هاشمی

محسن هاشمی : سرلیستی در انتخابات شورا موضوعی فرعی است/بارها لیست اموال خود را به قوه قضاییه اعلام کرده ایم

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل پیشین شرکت بهره برداری مترو احتمال سرلیستی اش در لیست اصلاح طلبان را موضوعی فرعی نامید.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه در آستانه انتخابات آینده ساز شورای شهر و ریاست جمهوری هستیم گفت: امیدوارم حضور مجدد روحانی در انتخابات و استمرار حضورش در سمت مدیر جمهور موجب برگشت کشور به دوران عقلانیت و اعتدال باشد.

سرلیستی‌ در انتخابات شورا موضوعی فرعی است/ بارها لیست اموال خود را به قوه‌قضاییه اعلام کرده‌ایم ، محسن هاشمی

وی با بیان اینکه در طول 37 سال گذشته، کشور بحران های زیادی را از سر گذرانده گفت: با عقلانیت و رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مباحث را حل کردیم و بعد از جنگ تحمیلی نیز با تلاش آیت الله هاشمی رفسنجانی دوران توسعه کشور و بازسازی مناطق جنگ زده و زیاد کردن کارآفرین در دستور کار قرار داده شد و تلاش کردیم رفاه نسبی را جهت همه افراد اعم از فرهیختگان، کارآفرینان و … ایجاد کنیم و در ادامه دولت سازندگی، دولت اصلاحات هم این مسیر را ادامه داد به گونه ای که در ارتباط با جهانیان توانستیم روابط خوبی را برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت های اصلاحات و سازندگی این امکان تهیه آن انجام شد که کشور در مسیر توسعه قرار گیرد و کم کم به اوضاع مطلوبی رسیدیم و حتی در حوزه اقتصاد توانستیم به صادرات روی آوریم گفت: ولی در دولت نهم و دهم کم کم با تندروی هایی که شاهد بودیم، برگشت به عقب داشتیم و تمام پرسشها ما با دنیا به تحریم کشیده شد. به همین علت است که با وجود سندی به نام “برجام” هنوز بعضی پرسشها باقی مانده و نتوانستیم به شرایط 12 سال قبل برگردیم و امیدواریم با انتخابروحانی، دوباره خیز تازه داشته باشیم و کم کم در طول هشت سال به اوضاع عقلانیت برسیم.

مدیرعامل پیشین شرکت بهره‌برداری مترو احتمال سرلیستی‌اش در لیست اصلاح طلبان را موضوعی فرعی نامید. 

هاشمی با بیان اینکه در دولت گذشته مردم هم دچار تناقض شده است و حالت دو قطبی بین مردم روز به روز زیاد کردن می یافت و به فرهیختگان نیز توهین می شد گفت: در سال 88 اوج دو قطبی و از بین رفتن اعتماد بین جریان های سیاسی را شاهد بودیم که اگر صحبت های آیت الله هاشمی در نماز جمعه نبود بخش زیادی از نیروهای انقلاب که گه گاه به آنها فتنه گر هم می گفتند از انقلاب زده می شدند.

وی با بیان اینکه باید همه کارها از مسیر عقلانیت و خرد جمعی پیروی کند، به مسئله مسکن مهر اشاره کرد و گفت: مسکن مهر می توانست پروژه ای منطقی و مسئله گشا جهت مردم باشد ولی نگاه پوپولیستی به کارها باعث دور شدن آن از عقلانیت شده؛ در حالیکه مسکن مهر می توانست راهگشا باشد ولی از آنجاییکه خرد جمعی در این تصمیم گیری حاکم نبود و آرامشی در اجرا وجود نداشت و می درخواست کردند سریع تر و با ارزانترین قیمت آن را بسازند، شاهد بودیم که طرح مناسب اجرا نشد و حتی دریافت کنندگان مسکن مهر نیز از کیفیت این منزل ها راضی نیستند، در حالیکه مسکن مهر می توانست یک پروژه بزرگ شهرسازی باشد.

هاشمی با بیان اینکه کشور را باید به وضعیتی برگردانیم که مسئولان از عوام فریبی بپرهیزند و واقعیت را به مردم گفته و بر اساس آن تصمیمات منطقی که باعث رشد کشور می شود، اتخاذ کنند گفت: تنها در این شرایط است که می توانیم به قول رفاه نسبی که به مردم داده بودیم عمل کنیم.

سرلیستی‌ در انتخابات شورا موضوعی فرعی است/ بارها لیست اموال خود را به قوه‌قضاییه اعلام کرده‌ایم ، محسن هاشمی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع شورای شهر چهارم با بیان اینکه اکثرا افراد انتقاداتی به بدنه شهرداری دارند و عمده پرسشها را متوجه شهرداری می دانند به ایسنا گفت: گویا همه نقش شورای شهر را فراموش کردند و باید بگویم اگر امروز شهرمان دچار مشکلاتی است همه تقصیرها را به گردن مجری نیندازیم آیا که این اوضاع نتیجه قصور ناظرین نیز هست، آیا که نقش شوراهای شهر در هدایت شهرداری بسیار مهم است و اگر شورا در آینده به مسئولیت خود عمل نکند مطمئنا حوادث 12 سال اخیر دوباره تکرار می شود.

وی با بیان اینکه بحث ما در حال حاضر گزینش شهردار نیست آیا که معتقدیم باید اعضای شورای شهر متخصص وارد شورا شوند ادامه داد: در حال حاضر اولویت گزینش اعضای شورای شهر است آیا که باید اعضای متخصصی وارد شورا شوند که با جدیتی که در خود سراغ دارند با تمام بی قانونی ها در شهر مبارزه جدی کنند آیا که قرار نیست اعضای شورا فقط شهردار را گزینش کرده و بعد از آن شهردار را رها کنند تا هر کاری که دلش خواست در طول چهار سال انجام شود.

مدیرعامل پیشین شرکت بهره‌برداری مترو احتمال سرلیستی‌اش در لیست اصلاح طلبان را موضوعی فرعی نامید. 

مدیرعامل پیشین شرکت بهره برداری مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به نقش تاثیرگذار شورای شهر به عنوان مونوریل در پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: در زمانی که احمدی نژاد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بود، شورای شهر آبادگران نیز فعالیت می کردند و در همان وقت عنوان ساخت مونوریل مطرح شد و من به عنوان مدیرعامل مترو به شورای شهر رفته و با وجود آنکه نظرم مخالف شهردار بود ولی با جدیت مخالفتم را اعلام کردم و خواستم که شورای شهر نیز به دلایل کارشناسی با این عنوان مخالفت کند که نهایتا شورای شهر آن موقع نیز رای به ساخت مونوریل نداد و عملا طرح اجرا نشد.

وی افزود: هر چند که مجری شورا را دور زد و با استفاده از بخش شخصی در صادقیه اقدام به احداث مونوریل کرد. حتی ستون های آن نیز ساخته شد. نهایتا با رفتن احمدی نژاد از شهرداری این عنوان مسکوت ماند و در دوره بعدی نیز پایه های آن بریده شد. هر چند که هیچ کس نپرسید که این هزینه ها از کدام محل بوده ؟ ولی نشان می دهد که نقش شورای شهر چقدر می تواند تاثیرگذار باشد. هر چقدر که جلوتر آمدیم و در طول 12 سال اخیر، گویا یک حالت به اعضای شورای شهر دست داده که آنها نمی توانند نقش موثری داشته باشند؛ باید این ذهنیت عوض کردن کند آیا که شورای شهر نقش 90 درصدی در پیشبرد اهداف شهر دارد.

سرلیستی‌ در انتخابات شورا موضوعی فرعی است/ بارها لیست اموال خود را به قوه‌قضاییه اعلام کرده‌ایم ، محسن هاشمی

وی با بیان اینکه شورای شهر می تواند مانع اجرای پروژه های غیرکارشناسی شود گفت: در حال حاضر می بینیم که «پل صدر» به عنوان یک پروژه غیر کارشناسی مطرح می شود و شورای شهر می توانست مانع اجرای این پروژه شود. حتی اعضای شورای اصلاح طلب نیز با وجود آنکه در اقلیت بودند می توانستند مانع هزینه کردهای غیر کارشناسی باشند.

به گزارش ایسنا، وی در مورد گمانه زنی های سرلیستی اش در لیست اصلاح طلبان به ایسنا گفت: بحث سرلیستی یک عنوان فرعی است آیا که همه ما در صورت راهیابی به شورای شهر یک رای داریم و این یک رای باقی می ماند چه سرلیست باشیم و چه ته لیست. مهم این است که مردم به ما اطمینان کرده و رای بدهند.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که در صورت راهیابی تان به شورا آیا بحث واگذاری املاک و تحقیق و تفحص از شهرداری را که در شورا و مجلس مسکوت مانده را پیگیری می کنید یا نه؟ اظهار کرد: اعتقاد دارم آنطور که در بحث حقوق ها، تبلیغات رسانه ای شد، در خصوص واگذاری املاک این اتفاق نیفتاد ولی این مسئله پاشنه آشیل است و خوشبختانه به وسیله قوه قضاییه در حال پیگیری است و شنیده ام که جهت تمام کسانی که در این عنوان دخیل بوده اند پرونده تشکیل شده است ولی باید اعلام کنم که من به براق سازی در شهرداری و مدیریت شیشه ای اعتقاد دارم.

وی همچنین در مورد شائبه ناایمن بودن مترو و فرو نشست های زمین نیز گفت: از سال 84 تا آخرهای 89 مدیرعامل شرکت مترو بوده و تا سال 92 هم عضو هیات مدیره مترو بوده ام و تا آن وقت نیز طراحی و مطالعات ساخت 7 خط مترو به طور دقیق انجام شده است و حتی مکان ایستگاه ها نیز مشخص شده است بود. تا زمانی که من در مترو بودم خطوط 1، 2، 4 و 5 به طول 130 کیلومتر و حدود 100 ایستگاه افتتاح شده است بود و با ورود چهار دستگاه تی بی ام ساخت تونل های خطوط دیگر نیز شروع شده است بود.

وی با بیان اینکه 3.5 سال است که قالیباف به مترو توجه خاص ای دارد گفت: در گذشته شهرداری اولویت جدی به مترو نمی داد و بحث ساخت پل صدر و تونل نیایش از مترو جدی تر گرفته می شد ولی ناگهان قالیباف بر روی مترو حساس شد و در این مورد نیز از وی تقدیر می کنیم آیا که پیگیری های جدی تر باعث شد که ساخت تونل های مترو با سرعت و جدیت بیشتری دنبال شود و پول مناسبی نیز تزریق شد ولی به نظر می رسد عجله ای در راه اندازی ها وجود دارد و آن چیزی که راه اندازی می شود جهت بارگذاری نیست.

هاشمی با بیان اینکه در سال 92 و در آستانه انتخابات فشار شدیدی وارد شد که بخشی از خط سه راه اندازی شود و حالا هم به دنبال این هستند که خط 6 و 7 راه اندازی شود تصریح کرد: این مسئله را به فال نیک می گیریم ولی گه گاه این حس ایجاد می شود که مترو ایمن نیست که این حرف ها قابل بررسی است و من نمی خواهم ایمن نبودن مترو را تایید کنم ولی باید بگویم که نباید جان شهروندانمان را به علت پدیده های سیاسی به خطر بیاندازیم.

وی با اشاره به اینکه متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران هر لحظه منتظر کمک دولت ها بوده است گفت: از روحانی می خواهم که به متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران یاری کند تا حداقل بتوانیم 2000 دستگاه واگن تهیه و سایر تجهیزات را تامین کنیم تا مترو امن تر شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حاضرید لیست اموال خود را به قوه قضاییه اعلام کنید؟ گفت: بارها لیست اموال خود را به قوه قضاییه اعلام کردیم و حتی در انتهای دولت آیت الله هاشمی، آیت الله یزدی اعلام کرد که اموال هاشمی نه تنها زیاد نشده که کم هم شده است هست، ولی نتیجه چه شد!؟ با وجود آنکه لیست اموالمان را بارها اعلام کردیم ولی از هواپیمایی ماهان تا برج فلان را به خانواده مان نسبت دادند و به جای آنکه نظام این عنوان را مثبت در نظر بگیرد ولی تخریب شدیم و باید بگویم خانواده ای که باید افتخار نظام باشد تبدیل به سوژه ای جهت تخریب شد. عنوان ارائه لیست اموال کاندیداها و مسئولان تنها سوژه ای جهت رای جمع کردن است.

واژه های کلیدی: ایران | شهرداری | شورای شهر | محسن هاشمی | هاشمی رفسنجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs