اضافه فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات

اضافه: فعالیت استفاده استفاده انتخابات ستاد انتخابات انتخابات 96 اخبار انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کاسبی کثیف با زحمت کارگران

روز گذشته یکی دیگر از اپیزودهای سریال دنباله دار اغتشاش در مراسم های سران های نظام، ساخته شد. بازیگران آن این بار نه دست تکان دادند و نه لنگه کفش و وسایل عبادت

کاسبی کثیف با زحمت کارگران

کاسبی کثیف با زحمت کارگران

عبارات مهم : اعتراض

روز گذشته یکی دیگر از اپیزودهای سریال دنباله دار اغتشاش در مراسم های سران های نظام، ساخته شد. بازیگران آن این بار نه دست تکان دادند و نه لنگه کفش و وسایل عبادت مثل مهر و تسبیح به سمت سخنران پرتاب کردند بلکه به اقتضای زمان، لباس کارگری به تن کردند و در جمع هزاران نفر از کارگران حاضر شدند تا در خلال صحبت حسن روحانی به پاس گرامیداشت مقام کارگر درحرم امام (ره)، شعارهای ضد دولتی سر دهند و نظم جلسه را برهم زنند؛ آن هم در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری.

کاسبی کثیف با زحمت کارگران

ایجاد اغتشاش و اختلال در مراسم ها و میتینگ های کنشگران سپهر سیاسی کشور عزیزمان ایران که اتفاقا نزد مردم از محبوبیت و مقبولیت برخوردارند، اتفاقی است که دیگر حادث شدن آن، تعجب ها را برنمی انگیزد و موجب افسوس و اندوه نمی شود چراکه آنقدر طی سالیان گذشته مراسم های اشخاص اصلاح طلب و شخصیت هایی که دارای پایگاه اجتماعی در میان مردم هستند، مغشوش و مختل شده است است که قبح آن از میان رفته و به امری عادی تبدیل شده است هست. صحبت روز گذشته حسن روحانی نیز با اغتشاش گری عده ای کارگرنما که در پی تخریب روحانی با نشانه به اصطلاح تبلیغ جهت کاندیدای رقیب او بودند، همراه شد. کنش های این گروهِ برهم زشت که پیش تر دلواپس نامیده می شدند و این روزها در زمره حامیان رقبای حسن روحانی قرار می گیرند، موجب موج سواری سیاسی رسانه های مخالف دولت جهت نمایش اعتراض کارگران به مدیر جمهوری شد. غافل از اینکه بنا به گفته شاهدان عینی در همان مراسم، هزاران کارگر شعارهایی در حمایت از روحانی سر می دادند.

معترض به دولت احمدی نژاد

روز گذشته یکی دیگر از اپیزودهای سریال دنباله دار اغتشاش در مراسم های سران های نظام، ساخته شد. بازیگران آن این بار نه دست تکان دادند و نه لنگه کفش و وسایل عبادت

مراسم صحبت حسن روحانی در حرم امام(ره) به مناسبت روز جهانی کارگر، پیش از شروع و در حین برگزاری؛ در معرض هجوم چند نفر از طرفداران به ظاهر رقبای مدیر جمهوری قرار گرفت. البته این افراد در میان چند تن از کارگران که نسبت به اوضاع زندگی خود اعتراض صنفی داشتند، قرار گرفتند و مترصد برهم زدن مراسم مدیر جمهوری بودند. آنطور که یک شاهد عینی گفته هست، زمانی که کارگران پیش از شروع صحبت مدیر جمهوری در حمایت از وی شعار سر دادند شمار اندکی از حاضرین علیه اوضاع کارگری اعترا ض کردند که این مسئله با اعتراض سایر کارگران مواجه شد و آنها هم فریاد «روحانی دوستت داریم» و «روحانی حمایتت می کنیم» سردادند.

در همین راستا حسن صادقی، مدیر اتحادیه پیشکسوتان منزل کارگر و از حاضران در مراسم صحبت روز گذشته مدیر جمهوری، راجع به شرح اعتراض عده ای از کارگران، به خبرنگار «آفتاب یزد» گفت: اول اینکه این اعتراضات گسترده نبوده و راجع به آن از طرف خبرگزاری های فارس و تسنیم شانتاژ رسانه ای ایجاد شده است هست. این دو خبرگزاری تصور می کنند به وسیله این شایعات می توانند اذهان مردم را مشوش کرده و از آرای روحانی بکاهند.

وی افزود: داستان از این قرار است که چند کارگر از کارخانه هپکو اراک و همینطور کارگران شرکت آوندگان به اوضاع معیشت ارزش اعتراض کردند. علت ناراحتی کارگران هپکو هم این بود که در وقت احمدی نژاد کارخانه ارزش به بخش شخصی واگذار شده است بود و دولت یازدهم مجددا آمد و ساز و کاری تعبیه کرد و کارخانه را به بخش دولتی باز گرداند و آن را مدیریت می کند. اعتراض آوندگان هم که اصلا به دولت نبود. آوندگان الان تحت نظارت و اداره هیئت تصفیه هست. هیئت تصفیه هم طبق قانون، وظیفه اش احیای شرکت هاست که اصلا ارتباطی به دولت ندارد. اعتراض کلی کارگران به این بود که مدت هاست حقوق نگرفته اند. این در حالی است که من آنجا حضور داشتم و خود معترضین می گفتند که رای ما آقای روحانی است ولی می خواستیم صدای اعتراض مان به گوشش برسد. این افراد دستمایه سوءاستفاده عده ای شدند تا در بزنگاه انتخابات از این اعتراض سوءاستفاده کنند.

کاسبی کثیف با زحمت کارگران

فقط ۵۰ نفر بودند

رئیس اتحادیه پیشکسوتان منزل کارگر ادامه داد: تعداد معترضین هپکو ۲۰ نفر بود و تعداد معترضین آوندگان هم ۳۰ نفر .بقیه کارگران حاضر در حرم امام (ره) هم با شعار حمایت از روحانی، آنها را به سکوت مجاب کردند. فیلم و تصویر این مراسم وجود دارد و خود من خطاب به آن ۲۰معترض گفتم که کارگران پاسخ شما را با حمایت از روحانی دادند و قطعا کسانی که بخواهند نظم گردهمایی آن ها را بر هم بریزند، کارگران با آن ها برخورد خواهند کرد.

صادقی ادامه داد: آنچه که من شاهد بودم، این اعتراضات آغشته به پرسشها سیاسی بود. بعضی به ما می گفتند در میان معترضین عده ای لباس های شهرداری به تن داشتند که از مجموعه خدوم شهرداری نبودند. ولی کسانی که از هپکو و آوندگان آمده بودند و اعتراض می کردند پرسشها ارزش صنفی بود. افرادی هم در میان اعتراضات آنها، به اغتشاش جهت نیل به اهداف سیاسی عده ای می پرداختند. جهت همین، شعارها و تحرکات، غیرصنفی به نظر می رسید.

روز گذشته یکی دیگر از اپیزودهای سریال دنباله دار اغتشاش در مراسم های سران های نظام، ساخته شد. بازیگران آن این بار نه دست تکان دادند و نه لنگه کفش و وسایل عبادت

اعتراضات انتخاباتی

وی افزود: به عنوان نمونه آقای روحانی از آمار گندم صحبت می کرد. اعداد و ارقامی که نمی توان خدشه ای به آن وارد ساخت .آن وقت هنگام بیان آمار گندم، این افراد فریاد می زدند دروغ هست؛ معلوم است که هماهنگ شده است و ربطی هم به هپکو و آوندگان ندارد. افرادی که مشکوک بودند اعلام کردند از شرکت دخانیات هستند. بعد تحقیق شد که دروغ می گویند و از دخانیات نیامده اند. اینها کسانی هستند که احتمالا از بیرون جهت برهم زدن مراسم، سازماندهی شدند.

کاسبی کثیف با زحمت کارگران

سابقه این جماعت

در اینکه عده ای از کارگران به علت اوضاع معیشتی خود، روز گذشته در مراسم صحبت مدیر مجلس لب به اعتراض گشودند نمی توان تردیدی وارد ساخت ولی در میان این گروه از معترضین صورت هایی به ظاهر آشنا نیز حضور داشتند که گویی جهت برهم زدن نشست ها و همایش های شخصیت های برجسته نظام، شرکت یافته اند. از همین روی، در بسیاری از این مراسم ها به قصد اغتشاش با ابزارهایی چون لنگه کفش، پارچه سفید به عنوان کفن، مهر و تسبیح حضور یافته و موجب اختلال در مراسم صحبت افرادی چون، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله علی اکبر ناطق نوری، سید حسن خمینی و …شده اند. در ادامه نمونه هایی از این مراسم ها می آید:

۱۵ خرداد ۸۵/ آیت الله هاشمی رفسنجانی: مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسمی در شبستان امام خمینی (ره) به ایراد صحبت پرداخت. در میانه های صحبت ایشان یکی از حاضران با بیان اینکه سوالی می خواهد بپرسد، نظم سالن را به هم زد و در ادامه، اعتراضات پراکنده ادامه یافت که با تصویر العمل جمعی از حاضران روبرو شد. در حالی که آیت الله تلاش می کرد با آرام کردن مردم، به سخنان خود ادامه دهد، ناگهان شخصی که به لباس مقدس روحانیت ملبس بود، با فریاد نظم مراسم را به هم زد که این امر با تصویر العمل شدیدی روبرو شد و منجر به درگیری های پراکنده فیزیکی در میان حاضران شد.

۱۴خرداد ۸۸ / سید حسن خمینی:چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری و در مراسم ارتحال حضرت امام، عده ای به قصد برهم زدن مراسم صحبت سید حسن خمینی شروع به سردادن شعار کردند ولی در نهایت موفق نشدند و با اعتراضات گسترده مردمی مواجه شدند.۱۴ خرداد ۸۹/سید حسن خمینی: وی جهت دومین بار در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) مورد هجوم قرار گرفت. عده ای از به ظاهر دلواپسان که در این مراسم در اطراف مرقد امام (ره) و رو به تریبون مستقر شده است بودند با شروع صحبت سیدحسن خمینی دست به همهمه و سر و صدا زدند و سپس دست های خود را در هوا تکان دادند بلکه صحبت را به حاشیه بکشانند. با این حال، عدم همراهی مردم با این افراد باعث شد تا نقشه مذکور به آخر نرسد.

۲۱ مرداد ۹۱/ ناطق نوری: آیت الله واعظ طبسی از آیت الله ناطق نوری دعوت کرده بود که در مراسم احیای شب قدر در مشهد شرکت کند. در میانه سخنان ناطق عده ای شروع به همهمه کردند. همان موقع شنیده می شد که این همهمه از سوی بعضی سازماندهی شده است هست. آنها ابتدا تلاش داشتند با اعتراض های چندنفره و فرستادن صلوات در اطراف تریبون، فضا را ملتهب کنند. بعد از چند بار که اقدام به فرستادن صلوات کردند، ناطق نوری گفت صلوات جای خودش را دارد و صحبت خود را تا آخر ادامه داد. بعضی از معترضین نیز شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» سر دادند و عده ای بطری های یک بار مصرف آب را به سمت ناطق نوری و آیت الله طبسی پرتاب کرده و به واعظ طبسی اعتراض می کردند که آیا از ناطق نوری به عنوان سخنران دعوت کرده است.

۲۳ بهمن ۹۱/ علی لاریجانی: مدیر مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز ۲۲ بهمن به قم سفر کرد. مراسم صحبت وی بعد از گذشت سه، چهار دقیقه، با شعارها و جنجال عده ای مواجه شد که حرم را به آشوب کشیدند و سخنان وی را قطع کردند. ولی ماجرا به همین جا ختم نشد. برهم زنندگان مراسم با پرتاب کفش و مهر تلاش داشتند لاریجانی را مضروب کنند. آنها سپس به سمت وی حمله کردند و مسئولان حفاظت از مدیر مجلس مجبور شدند او را از صحنه خارج کنند.

۳۱ فروردین ۹۲/ علی لاریجانی: همزمان با برگزاری مراسم سالگرد مرحوم دامادی ، مدیر مجلس شورای اسلامی در ساری به ایراد صحبت پرداخت ولی چندین بار در حین صحبت علی لاریجانی، میکروفن به مدت چند ثانیه قطع شد. توصیه جالب توجه در خصوص این مراسم این بود که در حین صحبت لاریجانی، یکی از حاضران در مراسم اقدام به اوج بردن تصویری از مرحوم کردان کرد که با هدایت مسئولان برقراری نظم، از جلسه خارج شد.

اسفند ۹۳/ علی مطهری: در آستانه نوروز ۹۴ علی مطهری جهت ایراد صحبت به دانشگاه شیراز دعوت شده است بود. وی در فرودگاه شیراز با حمله حدود ۵۰ نفر افراد ناشناس مواجه شد. این افراد با چوب و سنگ به ماشین وی حمله کردند و با شکستن شیشه های ماشین این نماینده مجلس اجازه عبور به ماشین را نمی دادند. مهاجمان ناشناس که بعضی از آنها سوار بر موتورسیکلت بودند، همچنین از اسپری گاز فلفل استفاده کردند که همین امر موجب اختلال تنفسی علی مطهری جهت دقایقی شد.

۱۳ اردیبهشت ۹۳/ علی یونسی: دستیار خاص مدیر جمهوری در امور اقلیت ها که قرار بود جهت شرکت در مراسم یاد بود مرحوم بهمن بیگی در برنامه ای تحت عنوان «همایش اقوام و اقلیت ها» در تالار سرپوشیده ورزشگاه شهید دستغیب شیراز صحبت کند، به علت پرسشها امنیتی، محل صحبت وی به تالار احسان انتقال یافت. ولی در حالی که علی یونسی در این تالار مشغول صحبت بود عده ای با سر دادن شعار هایی نظیر «مرگ بر فتنه گر» باعث ایجاد اخلال در صحبت وی شدند.

۹ اردیبهشت ۹۴/ علی یونسی: هنگامی که حجت الاسلام علی یونسی دستیار خاص مدیر جمهور در شهرستان گراش استان فارس صحبت می کرد، با اعتراض یکی از حاضرین در جلسه همراه شد و گروهی دیگر از حاضرین در جلسه نیز به این فرد معترض شدند که این کار باعث بی نظمی در جلسه شد .۳ آبان ۹۴/ موسوی لاری: اشخاصی به ظاهر دلواپس در شهر قرچک ورامین به رهبری یکی از نمایندگان مردم در مجلس نهم تلاش در برهم زدن مراسم صحبت حجت الاسلام موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات کردند و با حمله به او موجب افتادن عمامه موسوی لاری شدند.

۳ دی ۹۵/ حسینعلی امیری: معاون پارلمانی مدیر جمهوری که در نمازجمعه یزد شرکت کرده بود، با اعتراض و پرتاب مهر و تسبیح از سوی عده ای مواجه شد. البته او در نهایت سخنان خود را به آخر برد.

***

این قصه سر دراز دارد

حال که در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم تعدد حضوردلواپسان در نشست های اصلاح طلبان و بزرگان نظام فزونی یافته است تا نقش معترضین به سیاست های حسن روحانی را ایفا کنند و اعتراضات ارزش هم دستاویزی شود جهت رسانه های مخالف دولت تا به واسطه آن؛ افراد را معترض به سیاست های دولت یازدهم نشان دهند؛ چنانچه از روز گذشته رسانه های اصولگرا بر روی ماجرای اعتراض کارگران در مراسم صحبت مدیر جمهوری اقدام به داستان سرایی کردند و در صدد بودند تا کارگران را در برابر حسن روحانی قرار دهند. به هر روی، بی شک ایجاد اغتشاش در مراسم مدیر جمهوری آخرین اخلال گری این گروه نخواهد بود و این قصه سر دراز خواهد داشت، چراکه تاکنون ساز و کاری جهت جلوگیری از کارها آنها نبوده است! تاجایی که روز گذشته حتی صدای اصولگرایان هم به خاطر این تشویش و بی نظمی غیرقابل کنترل در مراسم ها درآمد.حسن بیادی، عضو جبهه ایستادگی، در این باره گفت: «آنهایی که مسئول حفظ امنیت هستند باید با تشنج آفرینی ها برخورد کنند و امنیت را جهت همه کاندیداها فراهم سازند، کسانی که از این نوع برخوردهای تشنج آمیز حمایت می کنند و می خواهند مراسم صحبت مدیر جمهور را بر هم بزنند باید بدانند که این نوع اختلالات در چنین مراسم هایی به نفع حسن روحانی است و قطعا بر سبد رای او تاثیرگذار خواهد بود.»

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: اعتراض | روحانیت | کارگران | مراسم ها | اعتراضات | روز گذشته | امام خمینی | حسن روحانی | سیدحسن خمینی | برگزاری مراسم | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs